היכן הפוקוס שלכם?

סטודנטים יקרים, המהדורה השניה של מגזין פוקוס לפניכם והיא שלכם ובשבילכם. אשמח וארצה לקבל רעיונות והצעות לגבי כתבות שמעניינות אתכם או שאלות בנושא לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז בהקשר הסטודנטיאלי. לשם כך, אתם מוזמנים לפנות אליי למייל.

הפעם המגזין מציע כתבה על עולם הקרירה לאחר סיום התואר וכיצד כדאי להערך אליו, קורס מקוון בנושא שלא לימדו אותנו מעולם- ללמוד איך ללמוד, מאמר שמציע דרך מוצלחת לארגן את סדר העדיפויות, סרטון TED אודות התפיסה המרחבית וכן כל מה שרציתם לדעת אך לא העזתם לשאול על דיסקלקוליה.

אך זה לא הכל, סטודנטים רבים המגיעים לשלב המתקדם התואר של כתיבת עבודה סמינריונית מתקשים להתארגן לקראתה, לאסוף את החומר ולכתוב אותה ומשאירים אותה לרגע האחרון. בפוקוס הכנו לכם מדריך בן שני חלקים להכנת עבודה סמינריונית – מומלץ לכל סטודנט שהגיע לשלב בו הוא צריך להתחיל (את העבודה הסמינריונית).

וגם שיטת ניהול הפרויקטים שהגיעה מעולם העסקים האמריקאי הידועה בכינוייה -KANBAN מוצגת בפניכם בגלגולה האחרון – Personal Kanban ותסייע לכם בהתארגנות באופן פשוט ונוח. הדובדבן שיקשט מאמר זה נמצא בסופו ולא נגלה לכם מהו :).

תהנו ובהצלחה!

שלכם,

עדן הר

עורכת מגזין פוקוס

www.learning-expert.com

 

מזל טוב! נולד עיתון

המהדורה הראשונה של Focus יוצאת לדרך. Focus נוצר עבורכם – סטודנטים המאובחנים עם לקות למידה או ADHD כעיתון/ניוזלטר היוצא אחת לחודש. זה המקום שלכם לקבל עצות וטיפים, להתעדכן במחקרים חדשים ובדרכי טיפול והתמודדות המתאימים לכם ולהבין טוב יותר מהן זכויותכם. תוכלו לקבל מידע מאנשי מקצוע מהתחום ולשאול שאלות.

האם ידעתם שכסטודנטים מאובחנים יתכן שתוכלו לקבל תמיכה מביטוח לאומי ואולי גם לפטופ? איך אפשר לבדוק זכאות? אילו טפסים ממלאים ומהו התהליך? מהו מת"ל? מה מחירו? על שאלות אלו ואחרות תזכו למענה ב-Focus.

אני ממליצה במיוחד לקרוא את ההמלצה על הקורס המקוון החינמי של קורסרה, ועל תהליך בחינת המת"ל, אבחון לקות הלמידה המוכר לאוניברסיטאות ולמכללות. ישנו גם טור מקצועי שנכתב ע"י פסיכולוג, טור משתנה שיכתב בכל פעם על ידי סטודנט מאובחן אחר, וטור שנכתב על ידי מומחית בהוראה מתקנת ומכיל אסטרטגיות למידה וכילים שיסיעו לכם לשרוד את תקופת הלימודים.

תהנו! ואל תשכחו להיכנס ל-Focus.

עדן הר

הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה.