קורס מקוון חינמי: ללמוד איך ללמוד

images (31)

על coursera רוב הסטודנטים וודאי שמעו. זו פלטפורמה אינטרנטית ללמידה מרחוק של קורסים הניתנים באוניברסיטאות מובילות בעולם. גם האוניברסיטה העברית בירושלים רשומה לפרוייקט זה.

עבורכם, הסטודנטים שמעוניינים לשפר את מיומנויות הלמידה שלהם, איתרנו קורס שכל מטרתו ללמד אותנו הסטודנטים כיצד ללמוד טוב יותר, איך מנגנוני הלמידה עובדים במוח? וגם מה עושים נגד דחיינות?

הקורס מציע גישה קלילה ללמידת טכניקות תפיסה וזיכרון. בפרקים הראשונים של הקורס מתוארת התפיסה לפיה למוח ישנם שני מצבי למידה המתנהלים באופן שונה. אם נכיר אותם, נלמד טוב יותר. לסטודנטים המתמודדים עם קשיי למידה מאוד מומלץ להרשם לקורס הזה משום שהוא מציג טיפים, טכניקות פרקטיות ואסטורטגיות למידה שיעזרו לסטודנטים שנרשמו להיות טובים יותר בכל תחום אותו הם לומדים. הקורס שייך לאוניברסיטת קליפורניה, הוא מועבר בשפה האנגלית וניתן להרשם ולהתרשם ללא עלות בלינק הבא:

https://www.coursera.org/learn/learning-how-to-learn/home/info

החלטות בחי היום יום: קורס מקוון חינמי

The Science of Everyday Thinking הוא שם הקורס אותו תרמה אוניברסיטת קווינסלנד באוסטרליה למאגר הקורסים המקוון העולמי הידוע בשם קורסרה. ידוע כי סטודנטים מאובחנים עשויים להתקשות בהחלטת החלטות וקורס זה נועד להרחיב ידע על יכולת זו ובתקווה להוביל אתכם להחלטות המנוהלות בצורה נכונה. הקורס יערך בשפה האנגלית.

הקורס עוסק בחקירה של האופן בו אני משנים ומעצבים את דעותינו. כיצד הציפיות שלנו פוגעות בשיפוט שלנו וכיצד אנו יכולים לעשות החלטות טובות יותר. נושאים כמו אבחנה רפואית, פלסיבו, כיצד קסמים ואמונות תפלות משפיעים עלינו ועוד. נלמד כיצד להעריך טיעונים, להבין נכון עובדות וכיצד ולמדוע אנו עושים בחירות לא רציונאליות. הקורס יסייע לנו להטיל ספק ולהיות מודעים לשיקולים לפני החלטה ובעקבות זאת, להחליט החלטות טובות יותר.

ההרשמה לקורס דרך הלינק הבא:

https://www.edx.org/course/uqx/uqx-think101x-science-everyday-thinking-1185

אפליקציות לסטודנטים עם ADHD

אפליקציה-(2)

שוכחים משימות? דוחים משימות? הכנו עבורכם רשימה של אפליקציות שיכולה לסייע לכם.

EpicWin

בעיה: דחיינות, קושי לסיים את המשימות השבועיות.

כיצד אני משתמש/ת באפליקציה? : EpicWin היא שילוב בין אפליקצית היומן בסמארטפון למשחק מחשב. תחילה, יש לבחור דמות אליה אתם מתחברים ואז לבחור משימה שאתם רוצים לסיים, כאשר אתם מסיימים את המשימות שלכם אתם צוברים נקודות, אוצרות ושלל.

יתרון: לכולנו יש כוונות טובות לסיים את המטלות שלנו אך לעיתים קרובות כסטודנטים אנו דוחים אותן, משחק מחשב הוא הרבה יותר מעורר מוטיבציה מאשר רשימה רגילה ומשעממת.

Task Timer

בעיה: מוסחות, אתם מוסחים כאשר אתם לומדים/ עובדים/ עושים מטלות.

כיצד אני משתמש/ת באפליקציה? בחרו משימה, קבעו כמה זמן לדעתכם יקח לכם לסיים אותה והאפליקציה תראה לכם את הזמן שעבר ואת הזמן שנותר. האפליקציה כוללת הפסקות לפרקי זמן שתבחרו ותזכורת שמזכירה לכם להמשיך את המשימה.

יתרונות: ניתן להגדיר את המשימות לפי הקצב בו אתם רוצים לסיים אותן – במהירות או לקחת את הזמן שלכם. כך גם תוכלו לראות מהו הזמן האמיתי שאתם מקציבים ללמידה.

Evernote

בעיה: בעיית ארגון, ניירת לא מסודרת של חשבונות, עבודות, סילבוסים.

כיצד אני משתמש/ת באפליקציה?: Evernote היא אפליקציה חינמית שמאפשרת לכם לאחסן טקסטים, תמונות ותזכורות קוליות על הסמארטפון שלכם. צרו "מחברות" ופתקים המאורגנים לפי קטגוריות לבחירתכם. לדוגמא: אירועים קרבים, עבודות להגשה, סילבוסים, חומרים למבחן, רשימת מטלות וכו'. הקבצים מקוטלגים גם במפה גאוגרפית כך שתוכלו למצוא אותם לאחר מכן במפה. כך מטלות המשויכות לבית ומטלות המשויכות לאוניברסיטה יקוטלגו בנפרד.

יתרונות: כל המידע הוא במקום אחד, מאורגן ונגיש דרך חיפוש פשוט.