מדור לקויות למידה של הדקנאט

56

כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול על תהליך האבחון ושירותי התמיכה לסטודנטים עם לקויות למידה באוניברסיטה. המרכז לאבחון לקויות למידה של דקאנט הסטודנטים מלווה ומסייע לסטודנטים המאובחנים עם הפרעת קשב וריכוז ולקויות למידה משלב האבחון ועד לקבלת התואר.

מהו אבחון לקויות למידה?

אבחון לקויות למידה בודק תפקודי למידה כגון קריאה, כתיבה, יכולת כמותית, ומנגנונים בסיסיים נוספים כגון קשב, זיכרון, קצב עיבוד מידע ועוד. על מנת לאבחן לקות למידה, יש לאתר קושי במנגנוני הבסיס בנוסף לתפקודי הלמידה הנראים לעין.

מהם האבחונים הקבילים באוניברסיטה?

סטודנטים ומועמדים ללימודים אשר אובחנו בעבר כלקויי למידה וזקוקים לתמיכה לימודית ולהתאמות במבחנים, חייבים לעבור אבחון עדכני במרכז לייעוץ לימודי או להציג אבחון מת"ל בתוקף. אין די באבחון קשב לצורך קבלת התאמות.

המרכז מציע שני סוגי אבחונים:

  • אבחון פנימי – מיועד לסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב בלבד. האבחון והמלצותיו תקפים באוניברסיטת תל אביב.
  • אבחון מת"ל – מערכת ממוחשבת של מבחנים ושאלונים התקפה בכל המוסדות האקדמאיים בישראל.

כיצד נקבע אילו התאמות מגיעות לי?

ההתאמות הלימודיות ניתנות על סמך ממצאי האבחון, אופי וחומרת הקשיים ובהתאם לתחומי הלימוד (קיימות התאמות שאינן מאושרות בחלק מהפקולטות). במידה שנמצאתם זכאים לקבלת התאמות בדרכי היבחנות, ההמלצה תועבר לפקולטה בה אתם לומדים. אישור ההתאמות יעשה על ידי וועדת ההוראה בפקולטה ובמידה ואושרו, הדבר ייכתב ב"מידע אישי" ב- my tau.

מהם שרותי מרכז התמיכה לסטודנטים בעלי לקויות למידה?

חשבתם שבזה הסתיים התהליך? לשמחתכם הוא רק מתחיל… לאחר הסדרת אישור ההתאמות בפקולטה, מומלץ בחום לפנות למרכז התמיכה על מנת לקבל שירותי סיוע נוספים:

  • ליווי והדרכה אישית על ידי אחת מרכזות התמיכה- מתן אסטרטגיות ללמידה כגון תכנון וניהול זמן, קריאת מאמרים, כתיבת עבודות ועוד.
  • סדנאות למיומנויות למידה- מטרתן לתת כלים להתארגנות וללמידה נכונה כדי להגיע להישגים גבוהים יותר. לוח הסדנאות מפורסם בתחילת כל סמסטר.
  • שיעורי עזר- שיעורים פרטיים בעלות סמלית שמועברים  על ידי סטודנט מאותו החוג או הפקולטה.
  • חונכויות- מרכז התמיכה מפעיל במהלך שנת הלימודים מספר פרויקטים של חונכויות אקדמיות. במסגרתם מקבלים הסטודנטים ליווי אישי וקבוע ע"י סטודנט בוגר. חונכויות אלו מיועדות לסטודנטים בשנה א'.
  • כרטיסי צילום- בהתאם להמלצות האבחון ניתן לקבל מאיתנו במתנה כרטיס צילום, המתאים למכונות הצילום ולמדפסות ברחבי הקמפוס (מספר הצילומים מוגבל).
  • טכנולוגיה מסייעת– בהתאם להמלצות האבחון ניתן לקבל אישור כניסה לחדר מיוחד הכולל
  • עזרים ממוחשבים וטכנולוגיות מסייעות ללקויי למידה (כגון, תוכנות הקראה והגדלת טקסט ועוד).

אז רק רצינו לומר ש…אתם לא לבד!

למידע אודות הליך האבחון ואישור ההתאמות

http://deanstudents.tau.ac.il/Learning-Disabilities

מייל לפניות סטודנטים  yeutz@post.tau.ac.il

טלפון- 03-6409692 (שלוחה 4)

למידע אודות שירותי התמיכה לסטודנטים לקויי למידה באוניברסיטה

http://deanstudents.tau.ac.il/support

מייל- tmicha.ll.tau@gmail.com

טלפון- 03-6408232

תגובות

תגובות לכתבה זו

Bookmark the permalink.